27 Aralık 2013 Cuma

Kalemle kıvırcık saç nasıl yapılır?Kalemle kıvırcık saç nasıl yapılır?


Düz saçları ya da hafif dalgalı ama daha çok dalga isteyenler  için çok güzel bir saça şekil verme yöntemiydi bu sefer kalemle kıvırcık saç yapmayı öğreniyoruz. Şimdi kalemle kıvırcık saç nasıl yapılır demeyin çok da güzel olmuş özellikle evde genç kızlığı yeni adım atan küçük hanımlar için süper yöntem bir kaleme ve ince uzun kesilmiş eski tişört parçalarına ihtiyacınız var gelelim nasıl yapıldığına..


Kalem ve penye parçaları ayarlanır. Saç hafif ıslatılıp taranır kalemle birlikte kumaş parçası saça sarılır. Kalemle birlikte saça sıkıca düğüm atılır… Ve kalem saçtan yavaşça çıkarılır. Bir düğüm daha atılıp  sağlamlaştırılır. Bukleler oluşturulur..Aldığınız tutamlar ne kadar ince olursa o kadar sık kıvırcıklar oluşur, kalın dalgalar için daha fazla tutamı sarmanız gerek..

Eğer fazla süre yok diyorsanız 5 – 7 dakika gibi bir süre aralığında sarmış olduğunuz saçlara kurutma makinesi ile ısı vererek işlemi hızlandırabilirsiniz. Eğer saçım çok düz ve şekil almıyor diyorsanız sarmadan önce çeşitli spreyler ya da diğer şekillendiriciler yardımı ile saçınızda kalıcı şekiller vermeniz olasıdır.

Daha sonra saçı ister topuz yapın ister açık bırakın size kalmış..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder