27 Aralık 2013 Cuma

Malzemesiz kıvırcık saç nasıl yapılır?


Malzemesiz kıvırcık saç nasıl yapılır?

Düz saçlılar dalgalı ve kıvırcık saçları ister, kıvırcık saçlılar düz saçlılara özenir bu insan doğası bu yaz aylarında kışı aylarında yazı özleriz. Saçlara saç düzleştirici ya da maşalarla şekil verirken çok zarar veriyoruz saç maşası ve saç düzleştirici popüler olduğundan bu yana saçları hoyratça kullandık son zamanlarda ise ısısız saç şekillendirme yöntemleri çok beğenilir oldu çünkü saçlar artık mahvoldu bunun herkes farkında. E kırılan saçlara yumurta yağ maskeleri yapıp uçlarından aldırıp bir şekilde saçlardaki sorun zahmetli de olsa düzeliyor ama sürekli saça şekil verme rutini maşa ya da düzleştirici ise bırakın seramiği cam olsa da saçlar bir yere kadar dayanır. Velhasıl şimdi saçlara şekil vermek için anneanne yöntemleri kullanıyoruz neler yapıyoruz..

Mesela lüle lüle saçlar istiyorsak pipetle saç kıvrıştırma yöntemini uyguluyoruz.Kıvırcık saç yapmanın sanıyorum en olay yolu. Tabi buradaki genç kızın saçları çok güzel ve güçlü belkide güçlü ve kalın saçlarının sırrı saç düzleştirici ya da maşa kullanmadan saçlarına böyle yöntemlerle şekil vermesi olabilir. Saçları incecik zenci kıvırcıkları vermek için size sağlam kaliteli pipetler lazım. Bazı pipetler çok dandik ve yumuşak oluyor elinizde kalmasın pipetler kalın ya da ince olabiliyor artık siz hangisini isterseniz ki bir paketi 1- 2 lira falan çok ucuza satılıyor. Zenci kıvırcığı yapmak için saç şekillendirici – yatıştırıcı olarak satılan spreylerden kullanabilirsiniz. Bu spreyler hem saçı parlak tutuyor hem de şekillendiriyor. Bir de tabi bol bol tel toka..
İşte saça  ince kıvırcıklar yapmanın en kolayı ya da pipetle kıvırcık saç nasıl yapılır.
İşte videosu


Saçlarınızda iri ve yumuşak dalgalar istiyorsanız Saç bandı ile dalgalı saçlar yapabiliriz.
Saç bandı ile saça şekil vermek sandığımdan kolaymış videodaki kız çok konuşuyor :) ama saç bandı ile bukle yaptığı saçları gerçekten çok hoş görünüyor. Saç bandı ile saça şekil vermek için lastikten biraz da kalınca bir saç bandına ihtiyacınız var saçlarınızı yıkayıp kurulayın ama çok fazla kurutmayın biraz nemli kalsın.Saç bandını kafanıza takın ve tutam tutam saçları alarak saç bandına dolayarak tamamını bu şekilde bitirin. Eğer ısısız bir saç şekillendirme istiyorsanız bu şekilde sabaha kadar yatın uyuyun sabah açın aceleniz varsa saç kurutma makinesi ile saçlarınızın üzerine ısı uygulayın nemli saçı kurutun.

Saçı yavaş yavaş saç bandından ayırın.Ve ellerinizde bukleleri dağıtarak şekil verin saç köpüğü ya da kremi ile bukleleri sabitleyin.. hepsi bu :)
İşte videosu

Aslında bu kolay dalgalı saç yapma yöntemi oldukça eski, fakat şimdilerde yeni yeni yeniden popüler olmaya başladı. Öncelikle yapmanız gereken saçlarınız nemlendirmek, saçlarınızı yıkadıktan sonra fazla suyunu alıp hafif kuruladıktan sonra olabilir mesela, ya da kuru saçlarınızı su ya da saç yatıştırıcısı ile hafif nemlendirin ve tarayın.
Büyük beden bir tişörtü yatağın ya da bir sandalyenin üzerine serin, saçlarınızı birazcık başınızı sallayarak tişörtün üzerine koyun burada resmen kafa üstü oluyorsunuz, daha sonra tişörtün bir kısımını başınızın üzerine koyun alın tarafına geleni ise bükerek kolları arkada sıkıca tutturun. Hepsi bu kadar. Bu yöntemle bir dakikadan kısa sürede dalgalı saçlarınız olmuş olacak. Bu halinizle yatıp uyuyabilir sabah işe okula giderken dalgalı saçlarınızla gidebilirsiniz ya da bu şekilde yapıp saç kurutma makinesi ile tişörtün üzerinden saçlarınızı kurutabilirsiniz. Saçların kuruması önemli .
Dalgalı hale gelen saçlarınıza ki saçlarınız çok yağlı değilse kesinlikle klasik briyantin öneririm azıcık sürün hem parlak görünür hem elektriklenmeyi önler hem de saçlarınızdaki dalgaları daha uzun süre korur. 1 dakikada tişört ile dalgalı saç nasıl yapılır videosunu da çekmişler, güzel olmuş neden olmasın özellikle saçları gür olanlar ve sabah bir türlü şekle sokamayanlar için denemeye değer bir yöntem..
İşte videosu
Bu seferki saçları dalgalı yapma yönteminde hiç bir alet edavat yok toka yok lastik yok ip yok pipet yok izleyin çok hoşunuza gidecek özellikle uzun saçlar için harika bir yöntem..

KAYNAK :http://www.annekaz.com/malzemesiz-kivircik-sac-nasil-yapilir.html

4 yorum:

  1. Saçlarım her zaman uzun ama uçlarda hep kırıklar ve yıpranmalar vardı bu yüzden artık uzaması durdu ve arada kestiriyorum bu yüzden kısalmaya başladı hemen hem hızlı uzatmak hem de bakım yapmak için doğal keratin kullanmaya başladım patentli kertin aynı uzunluğa getirmemi sağladı ve yıpranma kırık falan da kalmadı saçlarımda tam istediğim gibi uzun ve sağlıklı saçlarım var boya da yaptırıyor olmama rağmen çok sağlıklı ve bakımlı.

    YanıtlaSil